KSE: в Україні можуть зіпсуватися три мільйони доз вакцин від COVID-19

Як повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я KSE Юрій Ганиченко, ідеться про AstraZeneca, яку Україна отримала на початку серпня як гуманітарну допомогу. “Це близько 3,2 млн доз вакцини AstraZeneca. На той момент в Україні цього препарату вже майже не було: використали ледь не весь. Та якщо нинішні темпи вакцинації не зміняться — нові дози можуть не встигнути використати. Є ризик того, що вона не буде використана повністю “, ㅡ зауважив Ганиченко.

Науковець зазначив, що кількість охочих щепитися вакциною AstraZeneca зменшилася після того, як з’явилися вакцини інших виробників.

Вийти із ситуації та не втратити вакцину у KSE рекомендують кількома способами. Зокрема, збільшенням використання цієї вакцини уп’ятеро та змішуванням AstraZeneca з іншими вакцинами. Крім цього, ймовірно також робити третє (бустерне) щеплення проти коронавірусу препаратом від AstraZeneca.

Науковці також зауважили, що на даний момент можна передати ці вакцини в інші країни, які активно використовують AstraZeneca.

До слова, санлікар розповів, як контролюватимуть носіння масок.