Covid в Україні: за добу вже 4640 нових хворих та 93 смерті

Протягом минулої доби від ускладнень коронавірусної хвороби померло 93 особи. Всього за час пандемії Covid забрав життя понад 54,5 тисяч українців. Нових хворих на понад тисячу більше ніж днем раніше.

За час панлемії в Україні померло від коронавірусу понад 54 тис. людини Фото: BBC

Якщо за добу 13 вересня в Україні виявили 3332, то 14 вересня виявили вже 4640 нових випадків захворювання на Covid, з них 531 дитина. До лікарні із ускладненнями хвороби потрапило 1609 осіб.

Найбільше нових хворих, як і раніше, у столиці (441), на другому місці Одеська область (361), на третьому - Харківська (343). Далі йдуть Львівська (294) та Дніпропетровська (273) області.

Найменше нових хворих на Кіровоградщині (31), у Чернігівській (33) та на Закарпатті (49).

Про це повідомляє Стопкор із посиланням на Міністерство охорони здоров’я. https://moz.gov.ua/article/news/operativna-informacija-pro-poshirennja-koronavirusnoi-infekcii-2019-cov19

Розподіл нових випадків COVID-19 по областях України:

Усього за час пандемії коронавірусом перехворіли понад 2,3 млн Українців.

Щодо протидії хворобі, то за минулу добу понад 141 тисяча українців вакцинувалися проти COVID-19 за минулу добу. Всього за час пандемії щепилися більше 6 млн українців.

Нові правила адаптивного карантину:

Запроваджують жовті та зелені COVID-сертифікати. Жовтий свідчить про отримання негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або про перенесену не менш як пів року тому коронавірусну хворобу, або отримання першої дози вакцини. Зелений COVID-сертифікат свідчить про повний курс вакцинації від коронавірусу (дві дози щеплення). Сертифікати будуть у цифровому форматі.

У жовтій зоні навчальні заклади працюватимуть, якщо не менш як 80% працівників освітньої установи мають жовті або зелені COVID-сертифікати; у червоній зоні школи та виші працюватимуть, лише якщо 100% працівників матимуть зелений COVID-сертифікат.

Проведення масових заходів, служб у церквах, робота розважальних закладів, ринків, ТРЦ, кінотеатрів, театрів, музеїв, басейнів, спортзалів, салонів буде можливою, якщо у жовтій зоні сертифікати матимуть усі відвідувачі та 80% організаторів. У червоній зоні — якщо всі учасники та організатори/працівники матимуть підтвердження про імунітет до коронавірусу.

Громадяни України, які повертаються з-за кордону або з тимчасово окупованих територій, за наявності сертифікату можуть не проходити обов’язкову самоізоляцію.

Як повідомляв Стопкор раніше, у МОЗ розповіли про новий спосіб контролю за дотриманням маскового режиму. Порушення виявлятимуть за допомогою спеціальних камер.