Транзит іноземців через Україну протягом 48 годин буде можливий без самоізоляції й тестування з 20 вересня

Із 20 вересня транзит через Україну протягом 48 годин буде можливий без самоізоляції, встановлення програми "Вдома" та проходження тестування, повідомляє Державна прикордонна служба України.

Так, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2021 року №954 внесено зміни до постанови від 9 грудня 2020 року №1236.

"Іноземці та особи без громадянства, які в'їжджають до України з метою транзиту і мають документи, що підтверджують виїзд із країни протягом 48 годин, звільняються від самоізоляції, встановлення програми "Вдома" та проходження тестування в Україні", - йдеться в повідомленні на сторінці Держприкордонслужби у Facebook у середу.

Відомство зазначило, що незмінним залишається для всіх іноземних громадян та власників посвідки на проживання незалежно від країни прибуття для в'їзду до України необхідність мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на весь термін перебування в Україні.

Усім іноземним громадянам, власникам посвідки на проживання, а також особам без громадянства під час прибуття до України потрібно мати один із зазначених документів.

Зокрема, документ, що підтверджує отримання однієї або декількох доз вакцини проти COVID-19, включених ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях; або іноземний COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або видужання особи від COVID-19; або негативний результат ПЛР-тесту чи експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, зроблений не більше ніж за 72 години до в'їзду.

Довідки про тестування та вакцинацію не потрібні для дітей до 12 років.

"Іноземні громадяни від 18 років, які не пройшли вакцинацію від коронавірусу і перетинають державний кордон на в'їзд, повинні мати негативний результат тесту та встановлювати мобільний застосунок для контролю самоізоляції "Вдома" незалежно від терміну перебування на території України", - пояснили в Держприкордонслужбі.

Самоізоляція не застосовується, якщо протягом 72 годин із моменту в'їзду пройти ПЛР-тестування або зробити експрес-тест на антиген та отримати негативний результат.

Постанова набирає чинності 20 вересня 2021 року.