У Франції невакцинованих медиків відсторонять від роботи: люди вийшли на протест

У Франції з 15 вересня медпрацівників, які відмовились вакцинуватися проти коронавірусу, відсторонять від роботи без оплати праці. Через це тисячі медиків вийшли на протести, пише France24.

Річ у тім, що віднині персонал лікарень, водії машин швидкої допомоги, працівники будинків для людей похилого віку, приватні лікарі, співробітники пожежної служби та люди, які доглядають літніми повинні мати принаймні одну дозу вакцини. Йдеться про 2,7 мільйона людей, які перебувають у визначеній групі.

Ще у липні президент Франції Емманюель Макрон поставив громадянам такий ультиматум, але люди почали виходити на щотижневі протести і досі десятки тисяч медиків залишають невакцинованими.

Втім одна з найбільших профспілок державного сектора Франції попередила, що відсторонення медиків спричинить велику катастрофу в системі охорони здоровʼя.

«Незалежно від того, вакциновані ми чи ні, ми проти того, щоб робити це обовʼязковою», — сказала 57-річна медсестра.

5 серпня Конституційний суд Франції визнав законним введення обов’язкової вакцинації для працівників деяких галузей. Також судді підтримали запуск так званих паспортів здоров’я, за якими людей пропускатимуть у ресторани та торгові центри.

Після протестів уряд дещо послабив «ковідні» правила. Так, наприклад, тераси ресторанів, барів і кафе на вулиці можна буде відвідувати без «паспортів». Це ж стосується і супермаркетів. Крім того, «паспорти» будуть обовʼязковими тільки для повнолітніх. Спочатку передбачалося, що вони знадобляться і дітям від 12 років. Початок дії нових обмежень перенести на два тижні — з 30 серпня на 15 вересня. Тепер вони набрали чинності.