Нова хвиля COVID-19 в Україні почалась раніше, ніж прогнозувалось – Ляшко

Контракты

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нова хвиля COVID-19 в Україні почала раніше, ніж прогнозувалося та за своєю інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го.

Про це він зазначив в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020 року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша «загорілась» у новій хвилі, вже стабілізувалася. А от східні та південні області дають приріст... Зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи із жовтого рівня, навіть у помаранчевий не потрапляла... Зараз вона одна із перших, яка може наблизитись до червоного рівня», — зазначив Ляшко.

За його словами, нинішні показники захворюваності є «досить високими».

Міністр також підкреслив, що на сьогодні 95% усіх виявлених випадків заражень коронавірусом в Україні припадають на штам «Дельта».

«Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості «Дельти» на території України: інфікована людина може мати симптоми 7—8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень», — додав міністр.

Ляшко наголосив, що серед лідерів за розповсюдженням вірусу в Україні великі міста — Харків, Запоріжжя, Дніпро та Одеса. За статистикою МОЗ, у перерахунку на 100 тисяч населення високі показники заражень у Сумській, Житомирській та Донецькій областях.