Нова хвиля зараження COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозував МОЗ, - Ляшко

АСПІ

В Україну прийшов новий штам корона вірусної хвороби "Дельта". Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в МОЗ очікували нову хвилю захворюваності на COVID-19 пізніше, а за своєю інтенсивністю вона вже наближається до показників минулої осені.

На сьогодні в Україні 95% випадків зараження коронавірусом припадає саме на штам "Дельта". Більшість хворих пацієнтів потребують підключення до апарату ШВЛ. "Лікарі-інфекціоністи кажуть про певні особливості Дельти на території України: інфікована людина може мати симптоми сім-вісім днів, а потім сатурація кисню різко падає з 92% до 70%. Таких людей важко витягнути, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легенів", - зазначив міністр.

За словами Ляшка, найбільше випадків інфікування COVID-19 у Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та Одесі. А Херсонщина перебуває за крок до "червоного" рівня епіднебезпеки.

"Спочатку значне зростання нинішньої хвилі було в західних областях, і ми думали, що буде повторення ситуації осені 2020 року і весни 2021-го. Але зараз ми бачимо, що Чернівецька область, яка найперша "загорілася" в новій хвилі, вже стабілізувалася. А ось східні і південні області дають приріст... зокрема, Херсонщина, яка дві хвилі пройшла, не виходячи з жовтого рівня, навіть у "помаранчевий" не потрапляла... Зараз вона одна з перших, яка може наблизитися до червоного рівню", - сказав глава МОЗ.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко розповів, чи можлива в Україні платна вакцинація від коронавірусу. Також ASPI news повідомляло, що Ляшко провів демонстрацію е-лікарняних листів в Україні.