У МОЗ розповіли, чому не запровадили обов’язкову вакцинацію для медиків

Hromadske.ua

Позицію озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю «Голос Америки».

За його словами, по-перше, понад 80% українських медиків і так вже вакциновані. Серед них лідирують працівники інфекційних лікарень та відділень екстреної допомоги.

«І по-друге, щоб не обмежувати в доступі до медичної допомоги. Система зараз перенаправлена на протидію епідемії, і ми вже зараз знаємо, що років п’ять, а то й більше, це буде нам відгукуватись через недовиявлення онкологічних хвороб, туберкульозу, ВІЛ-інфекцій», — пояснює Ляшко.

Додає, що окрім прямих важелів впливу влада вдається і до програм заохочення до вакцинування. Так, 7 жовтня уряд виділив додаткові гроші на рекламу вакцинації в прайм-таймі на всіх національних телеканалах. А в будівлях «Укрпошти» нині облаштовують пункти щеплення для пенсіонерів. В Україні 83% усіх летальних випадків припадають на людей, які старші 60 років.

Міністр каже, що залучають і місцевий бізнес — зокрема магазини побутової техніки в різних українських областях.

«Для шкіл, в яких вакциновано понад 80% педагогів, магазини облаштували телевізори у кабінетах та комп’ютерні класи. Тим самим показуючи приклад, що вакциновані люди — захищені, мотивуючи педагогів і батьків дітей зробити щеплення», — розповів Ляшко. Що у нас з вакцинацією?

Від початку кампанії в Україні як мінімум однією дозою вакцинувалось близько 20% дорослого населення. Загалом зробили понад 13 мільйонів щеплень: із них 7,5 мільйонів людей отримали одну дозу, ще 6 мільйонів є повністю вакцинованими. В МОЗ планують вакцинувати 70% дорослого населення до кінця цього року. Але помісячний план наразі виконувати не вдається. Так, 7 жовтня Міністерство охорони здоров'я затвердило перелік професій, для яких щеплення проти коронавірусу є обов'язковим. Інакше їх відсторонять від роботи. наказ набуде чинності через місяць після публікації.

Обов'язкову ввели для таких професій:працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;працівників місцевих державних адміністрацій.