Merck запросила схвалення американського регулятора для застосування її препарату проти COVID-19

ITTA

Вашингтон. 11 жовтня. ІНТЕРФАКС – Фармацевтична компанія Merck у понеділок оголосила, що скерувала до Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) запит на схвалення екстреного застосування свого препарату проти коронавірусу COVID-19.

"Merck і Ridgeback Biotherapeutics (партнер компанії – ІФ) сьогодні оголосили, що Merck подала заявку до FDA на схвалення екстреного застосування молнупіравіру – експериментального противірусного препарату – для лікування легкого та середнього перебігу COVID-19 у дорослих, які схильні до ризику прогресуючого і важкого захворювання на COVID-19, а також госпіталізації", – йдеться в прес-релізі, розміщеному на сайті компанії.

Компанія повідомила, що проміжний аналіз третьої фази клінічних випробувань препарату показав, що молнупіравір на 50% скорочує ризик госпіталізації і смерті у пацієнтів із легкими і помірними симптомами COVID-19.

Раніше повідомлялося, що в дослідженні взяли участь 775 пацієнтів із COVID-19 різного ступеня тяжкості, які перебувають у групі підвищеного ризику через наявність інших захворювань, за яких COVID-19 переноситься важче. Ніхто з учасників дослідження не був вакцинований.

Загалом 7,3% пацієнтів, які приймали ліки, протягом 30 днів після прийому були госпіталізовані або померли. Те ж саме сталося з 14,1% пацієнтів, які отримали плацебо.

У тому випадку, якщо використання препарату схвалить FDA, він стане першими ліками проти COVID-19 в капсулах. Наразі всі інші сертифіковані в США ліки вводять внутрішньовенно.