Одещина – у помаранчевій зоні: у 2,5 рази зросла смертність порівняно з вереснем

Сила громад

В Одеській області з початку жовтня різкий сплеск захворюваності коронавірусом, а для лікування хворих не вистачає лікарів. Головний санітарний лікар області Віталій Гончаров заявив, що від 10 жовтня регіон потрапив у “помаранчеву” зону.

За смертністю Одеська область – шоста в Україні. Зі слів голови департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталії Одарій-Захар’євої, зараз переважно хворіють невакциновані. Лікарням не вистачає анестезіологів і медсестер. Через це фахівців з міських пологових будинків перенаправлять на боротьбу з пандемією.

Як зазначив Віталій Гончаров, показники в області на межі. Цифри наступні: завантаженість ліжок 62,1% (критерій — понад 65%), динаміка госпіталізації — 49% (критерій — 50%).

Волонтери заявляють про відсутність в міських лікарнях вільних ліжок для важко хворих на коронавірусну інфекцію, а в мерії констатують: в опорних лікарнях міста бракує медпрацівників.

Критична ситуація і в районах Одещини. Так, про перевантаження реанімайних відділень повідомляє на своїй сторінці волонтерка Катерина Ножевнікова. Одеська область виходить в лідери за кількістю нових випадків зараження на COVID-19 за добу.

А Іван Черненко, реаніматолог Роздільнянської ЦРЛ, повідомив, що лише на ранок неділі, 10 жовтня, відділення поповнилося аж на 15 лежачих хворих одночасно.

“Несемось назустріч рекордам“, – написав він.

Як зазначають в МОЗ, за весь час пандемії на Одещині: захворіли 163 243 людини,

одужали 143 055 пацієнтів,

померли 3 454 громадянина.