COVID-сертифікати у громадському транспорті: Кабмін посилив правила пасажирських перевезень

Новини.LIVE

У межрігеональному громадському транспорті з 21 жовтня вимагатимуть COVID-сертифікати.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

COVID-сертифікати в громадському транспорті

Нові правила затвердив уряд 11 жовтня. Рішення передбачає посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епіднебезпеки.

Нововведення стосуються регулярних і нерегулярних пасажирських перевезень: це автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

"Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту", — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

До міських та внутрішньообласних перевезень правила не застосовуватимуться.

У водіїв та пасажирів транспорту міжрегіональних перевезень вимагатимуть один із таких документів:

документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;

міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання, негативний ПЛР-тест, або довідку про одужання від COVID-19;

негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу, який чинний 72 години.

Більше новин про коронавірус:

У Харкові жителі обурилися в соціальних мережах тим, в яких умовах зберігають померлих від наслідків коронавірусу в Богодухівській лікарні. Цей медичний заклад почав приймати пацієнтів з COVID-19 у другій хвилі загострення пандемії на Харківщині.

Протягом минулої доби, 11 жовтня, в Україні зафіксували 8 832 нових підтверджених випадків інфікування COVID-19. Зокрема, в Одесі захворіло 690 осіб.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.