Експерт розповів про те, як отримати електронний COVID-сертифікат

internetua

З 30 вересня всі українці, які отримали різні вакцини, отримали змогу згенерувати COVID-сертифікат у мобільному додатку "Дія"або ж на порталі Дія. Детальніше про особливості та алгоритми того, як отримати сертифікат, розповів в етері програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Запоріжжя Мстислав Банік, керівник з розвитку електронних послуг Міністерства та Комітету цифрової трансформації України.

За словами Мстислава Баніка, навіть, якщо два щеплення зроблені різними вакцинами, це не створить перешкод в отриманні сертифіката у мобільному застосунку "Дія": "Також додатково, якщо є одна доза із двох, то можна створити жовтий сертифікат, він має жовтий колір, щоб його зручно було відрізнити та діє протягом 180 днів".

Експерт розповідає, що внутрішні та міжнародні сертифікати відрізняються за набором даних: "Для внутрішнього сертифікату там є прізвище, ім’я, по-батькові, фотографія, кількість щеплень та інформація про те, скільки діятиме COVID-сертифікат. Для міжнародного є більша потреба в інформації про те, яка вакцина була використана, скільки доз", — пояснює Мстислав Банік.

Також він зауважив, що саме на Порталі Дія можна згенерувати тільки міжнародний сертифікат.

"Це доволі проста послуга: погоджуєшся на обробку твоїх медичних даних, підписуєш електронним підписом, за кілька хвилин на основі даних з системи охорони здоров’я буде згенерований ПДФ-документ, який можна завантажити та видрукувати. Він уже має не дизайн COVID-сертифікату з Дії, а ПДФ дизайн, як європейський сертифікат", — розповідає експерт.

Найголовніше, що об’єднує міжнародний та внутрішній сертифікати, зауважує Мстислав Банік, це QR-код, який при скануванні показує інформацію про людину та її щеплення: "При перевірці спеціалізованим застосунком буде перевірятися як факт щеплень, якими вакцинами вони зроблені, так і факт того, що цей документ є дійсним. Тобто цей QR-код неможливо підробити ніяким чином".