На Банковій замислилися про введення повного локдауну та рейдів з перевірками карантинних обмежень

АСПІ

В Офісі президента під головування Володимира Зеленського пройшла селекторна нарада з питань протидії пандемії COVID-19. На зустрічі підіймалося питання введення локдауну та посилення карантинних обмежень.

Під час селекторної наради прем’єрміністр України Денис Шмигаль зазначив, що за минулий тиждень у країні зафіксовано 90 079 нових випадків COVID-19, тоді як тижнем раніше було виявлено 64 606 випадків. Таким чином, динаміка зростання продовжує зберігатися, найбільше хворих виявлено у четвер – 16 362, інформують в ОПУ.

На нараді Зеленському доповіли про перебіг вакцинації, а також про можливість внести зміни до постанови Кабінету Міністрів про спеціальні заходи щодо протидії поширенню COVID-19. Серед обговорюваних змін, зокрема, можливість перебування в закладах харчування лише за наявності сертифіката про вакцинацію. Це ж стосуватиметься й користування залізничним, автобусним та авіаційним транспортом для міжобласного сполучення. Було також заявлено про наміри робити вибіркові перевірки дотримання карантинних обмежень у закладах громадського харчування, кінотеатрах та інших місцях масового перебування людей. Учасники наради наголосили, що єдиною можливістю уникнути повного локдауну в Україні є вакцинація.

ASPI news інформувало, що під час засідання Кабінету Міністрів були посилені правила для пасажирських перевезень у регіонах, де встановлять "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епіднебезпеки. У водіїв та пасажирів на транспорту почнуть вимагати COVID-сертифікати. Нагадаємо, що з усіх госпіталізованих через COVID-19 українців протягом вересня 97,1% не вакциновані.