Кабмін виділив 150 млн грн на діагностику COVID-19

UNN

Кабінет Міністрів України виділив 150 млн грн на діагностику COVID-19. Про це УНН повідомляє з посиланням на МОЗ.

Цитата

“Кабінет Міністрів України виділив 150 мільйонів гривень на забезпечення потреби закладів охорони здоров’я, які проводять попередню діагностику COVID-19, розхідними матеріалами для діагностики коронавірусної хвороби”, — йдеться в повідомленні.

Деталі

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив, що коронавірусна хвороба, а особливо штам “Дельта”, поширюється дуже швидко.

“Тому ми повинні вживати всіх можливих заходів для оперативного реагування, зокрема, тестувати осіб із будь-якими симптомами ГРВІ, відстежувати контактних осіб. Тестування є одним зі способів перервати ланцюг інфікування”, — сказав Ляшко.

Повідомляється, що кошти виділили за бюджетною програмою “Заходи, пов’язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками”.

Зазначається, що додатково очікується поставка 2 млн експрес-тестів за кошти спеціального фонду Державного бюджету України за бюджетною програмою “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

"Це дозволить покрити додаткову потребу закладів охорони здоров’я для діагностики COVID-19 та забезпечити безкоштовне тестування осіб з підозрою на коронавірусну хворобу",- інформує МОЗ.

Доповнення

6 жовтня цього року Кабінет Міністрів України доручив Міністерству охорони здоров’я підготувати та подати проєкт акту щодо розподілу 150 мільйонів гривень на діагностику COVID-19.

Раніше повідомлялося, що більшість державних українських лабораторій не закуповують дешевші та якісні вітчизняні тести на COVID-19 через відсутність ефективної системи контролю за їхньої діяльністю.