Запоріжжя наближається до «червоної» зони - COVID-показники б’ють рекорди

Контракты

За минулий тиждень в Запоріжжі було зафіксовано 2890 хворих на коронавірус. За чотирма показниками місто вже в червоній зоні епідемічної небезпеки.

Про це під час наради в міській раді сказав завідувач відокремленого підрозділу “Запорізький міський відділ ГУ “Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ” Володимир Хомутов, передає кореспондент Укрінформу.

“Наразі маємо 5423 активних хворих. На останньому тижні захворіло 2890 осіб, це на 1148 більше, ніж у попередній період. Це абсолютний антирекорд за весь час спостережень. Якщо казати про показники, то по чотирьох показниках місто Запоріжжя перебуває в червоній зоні: рівень захворюваності, коефіцієнт виявлення випадків інфікування, рівень госпіталізації, завантаженість ліжок з киснем”, - сказав Хомутов.

Він також додав, що в Запоріжжі вперше кількість захворілих зросла на 50% порівняно з попереднім тижнем, що є одним із критеріїв коли місцеві комісії з питань ТЕБ та НС можуть приймати рішення про посилення обмежувальних заходів.

У Запоріжжі наразі хворих з COVID-19 приймає 6 лікарень, в тому числі одна дитяча. В ній перебуває 26 дітей (5 на реанімаційних ліжках, ще 10 - кисневозалежних).

За словами директорів медичних закладів, на сьогодні реанімаційні відділення переповнені, а також гостро не вистачає реаніматологів та анестезіологів.

За даними обласного центру контролю та профілактики захворювань МОЗ, за останню добу в області зареєстровано 687 випадків захворювання на COVID-19. Летальних випадків зафіксували 22.

За добу 10 жовтня 2021 року в Україні зафіксовано 8 832 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Станом на 11 жовтня до помаранчевої зони епіднебезпеки віднесено 16 регіонів, рівень госпіталізацій перевищено в 14 регіонах.