COVID-сертифікат чи негативний ПЛР-тест: нові правила пасажирських перевезень на час карантину

Херсонська обласна рада

Щоб запобігти поширенню коронавірусу, зберегти життя та здоров’я людей, під час пасажирських перевезень встановлено нові правила.

У тих регіонах України, в яких встановлено “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епіднебезпеки, міжрегіональні перевезення можливі лише за умови, що і водії, і пасажири мають COVID-сертифікат АБО результат негативного ПЛР-тестування.

Відповідне рішення ухвалив уряд на позачерговому засідання Кабінету Міністрів України, 11 жовтня, внести зміни до постанови №1236.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в Україні будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного з цих документів:

документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;

негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2;

міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Звертаємо увагу, що нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Це автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Зокрема відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

Перевізник несе повну відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів.