Уряд оновив правила перевезення пасажирів на час карантину

МедиаПорт

Нові правила набудуть чинності з 21 жовтня, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Відтоді міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах жовтої, помаранчевої або червоної зони дозволятимуть лише з одним з таких документів:

документ, що підтверджує повний курс щеплення від COVID-19 або отримання однієї з двох необхідних доз у жовтій зоні;

міжнародний, внутрішній або іноземній сертифікат про повне щеплення препаратами, дозволеними ВООЗ, про негативний результат ПЛР-тестування або одужання, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (зокрема у застосунку «Дія»);

довідка про негативний результат ПЛР-тестування або експрес-тесту на антиген, який чинний 72 години.

Документи мають бути у всіх пасажирів, водіїв або екіпажу авіатранспорту. За це відповідатиме перевізник.

«Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень», — наголосили у МОЗ.

«Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби щоб зберегти життя та здоров’я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, які б підтверджували їх COVID-безпечність, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту», — пояснив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За інформацією МОЗ, минулої доби, 11 жовтня, в Україні зафіксували ​​11 996 нових випадків COVID-19.

«Найбільша кількість — у Харківській (1502), Львівській (978), Дніпропетровській (856), Одеській (816) та Запорізькій (715) областях», — кажуть у МОЗ.

Одужали 5419 людей, померли — 352.

Загалом в Україні було вже понад 2,5 млн випадків. Одужали майже 2,3 млн людей, померли — понад 59 тис.

На Харківщині найбільше нових випадків припало на обласний центр — 1150. Значні показники також у Лозівському (126) і Чугуївському (108) районах, кажуть у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.

Подолали недугу 538 людей, померли — 21.

Від початку епідемії в регіоні підтвердили майже 179,5 тис. випадків COVID. Одужали 154 тис. Хворих, померли — 4187.

Минулого тижня, з 4 по 10 жовтня, поліція Харківщини оштрафувала 326 людей за відсутність захисних масок.

Фото на головній: Міністерство внутрішніх справ