В МОЗ розповіли про ознаки легкого перебігу COVID-19

Про все (Черкаси)

Хворі на COVID-19 можуть по-різному переносити захворювання. Це залежить від ряду чинників та передбачити заздалегідь неможливо.

Мінімізувати ризик тяжкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, зокрема й від небезпечних штамів, допомагає вакцинація.

Як характеризується легкий перебіг захворювання:

Невисокою гарячкою (до 38° C), яка піддається корекції;Нежитем та/або закладеністю носа;Головним болем;Болем у горлі;Міалгією (болем у м’язах);Кашлем без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);Шлунково-кишковими проявами (нудота, блювання, діарея) без ознак зневоднення;Відсутністю змін психічного стану (порушення свідомості, млявість);Спотворенням нюху (дизосмія), смаку (дизгевзія) та/або втратою нюху (аносмія), смаку (авгезія).

Водночас цей перелік не є вичерпним, оскільки COVID-19 мутує, а тому перелік ознак може змінюватись. Через це потрібно робити тест при будь-яких ознаках гострої респіраторної інфекції. Це допоможе точно визначити: хворієте ви на коронавірусну хворобу чи у вас звичайна застуда.

Направлення на безкоштовне тестування зобов’язаний видати сімейний лікар. У випадку, якщо у вас немає сімейного лікаря або він з якихось причин не надав направлення на тестування, телефонуйте на гарячу лінію 0800602019.

Важливо, що симптоматика легкого перебігу захворювання не означає, що стан пацієнта не буде погіршуватись.

За інформацією МОЗ України