В Україні нові правила міжрегіональних перевезень не поширюватимуться на неповнолітніх

ITTA

Київ. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нові правила міжрегіональних пасажирських перевезень, які почнуть діяти з 21 жовтня, не стосуватимуться неповнолітніх пасажирів, оскільки для них поки що не передбачена можливість оформлення COVID-сертифіката та отримання щеплення COVID-19.

"Діти до 18 років зможуть користуватися громадським транспортом у поїздках між регіонами без пред’явлення негативних тестів на COVID-19, сертифікатів або міжнародних свідоцтв про щеплення", – наводить прес-служба Міністерства охорони здоров’я слова міністра Віктора Ляшка.

За його словами, для дітей старше 12 років залишається обов’язкове правило використовувати захисні маски під час перебування в громадських місцях і транспорті.

Як повідомлялося, уряд 11 жовтня посилив правила пасажирських перевезень у регіонах із "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епіднебезпеки, встановивши, що з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у цих регіонах будуть дозволені лише за наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів документа, що підтверджує COVID-безпеку – документа про вакцинацію, негативного ПЛР або експрес-тесту, або документа про одужання від COVID-19, дія якого підтверджена з використанням мобільного застосунку "Дія".

Нові правила стосуються і регулярних, і нерегулярних перевезень пасажирів. Відповідні правила не застосовуватимуться до міських та внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.