Уряд виділив кошти на діагностику COVID-19: деталі

ITMED

Кабінет Міністрів України виділив 150 мільйонів гривень на забезпечення потреби закладів охорони здоров’я, які проводять попередню діагностику COVID-19, розхідними матеріалами для діагностики коронавірусної хвороби.

З відповідною пропозицією 6 жовтня до уряду звернувся міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Коронавірусна хвороба, а особливо штам “Дельта”, поширюється дуже швидко. Тому ми повинні вживати всіх можливих заходів для оперативного реагування, зокрема, тестувати осіб із будь-якими симптомами ГРВІ, відстежувати контактних осіб. Тестування є одним зі способів перервати ланцюг інфікування”, – наголосив Віктор Ляшко.

Кошти виділили за бюджетною програмою «Заходи, пов'язані з боротьбою з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками».

Також додатково очікується постача 2 млн експрес-тестів за кошти спеціального фонду Державного бюджету України за бюджетною програмою «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». Це дозволить покрити додаткову потребу закладів охорони здоров’я для діагностики COVID-19 та забезпечити безплатне тестування осіб з підозрою на коронавірусну хворобу.

Міністр ще раз наголосив на необхідності дотримуватись раніше розроблених алгоритмів щодо функціонування єдиних маршрутів доставлення біологічного матеріалу на підтвердження методом полімеразної ланцюгової реакції.