Львівщина на порозі "червоної" зони: Коли введуть обмеження

depo.ua

Львівщина близька до обмежень "червоної" зони, які можуть вступити в дію вже найближчими днями. Зараз обласна ТЕБ і НС напрацьовує порядок запровадження відповідних обмежень. Про це на брифінгу щодо епідситуації в області розповів Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, передає Depo.Львів.

"За вчорашній день госпіталізували 346 пацієнтів - найбільше за хвилю коронавірусу, яка триває зараз. Для надання медичної допомоги хворим на ковід задіяні 21 заклад охорони здоров’я, що включають майже 4200 "ковідних" ліжок, більше 95% з яких забезпечені киснем. Загалом у стаціонарах Львівщини з діагнозом "ковід" перебувають майже 2500 пацієнтів, з яких вакциновані 2,5%. У реанімації – 163 особи, проте серед них та серед пацієнтів у важкому стані немає вакцинованих. Кількість госпіталізованих на 100 тис населення в області зараз перетнула показник 60%. Якщо відзначити динаміку виїздів екстреної медичної допомоги, то найбільша кількість була минулого понеділка – понад 180 викликів за добу. Середньодобова кількість виїздів "швидких" коливається від 140 до 160", - зазначив Орест Чемерис.

Він також додав, що кожен другий зданий тест на ковід на Львівщині є позитивним, а у більше 95% хворих коронавірус викликаний штамом "Дельта".

"Кожна чергова хвиля захворюваності зумовлена мутацією вірусу. Якщо весною пік був зумовлений британським Альфа-штамом, то зараз ми говоримо про Дельту", - пояснив очільник департаменту охорони здоров’я області.

Нагадаємо, раніше у Львівській міській раді відбулося засідання штабу із протидії коронавірусу, де обговорили посилення карантину. Адже ситуація із захворюваністю доволі складна, щоденно збільшується кількість госпіталізацій, зокрема серед дітей. Відтак, рішення штабу запропонують на розгляд міської комісії з питань ТЕБ і НС, яка засідатиме цього тижня.