У Києві встановлять камери для контролю за дотриманням правил карантину: є дата

Київ media

В листопаді у Києві запрацюють відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції. Про це розповів головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін у коментарі ТСН.

Повідомляється, що крім столиці, камери встановлять також у Харкові або в Дніпрі.

«Завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідеміологічних норм. Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер» — зазначив Кузін.

Зі слів головного санлікаря, «пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року». Перші результати будуть орієнтовно за два тижні.

Кузін зазначив, що пілотне дослідження ініційоване ВООЗ і підтримане МОЗ. ВІн наголосив, що за умови використання такої системи не будуть ідентифікувати людей, зберігати персональні чи конфіденційні дані, навіть плівку з записом не зберігатимуть.

«Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідеміологічних вимог», — додав Кузін.

На уточнювальне запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів: «М'яко кажучи, це пілот із відстеження загального відсотку протиепідеміологічних вимог».

«Але, водночас, для людей, які порушують протиепідеміологічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні», – додав він.

Про встановлення камер спостереження за дотриманням карантину стало відомо в середині вересня. Повідомлялося, що їх встановлюватимуть у торгових центрах.