Коли можна і треба вакцинувати дітей від ковіду – пояснення епідеміологині

NTA

Дітей до 18 років, які мають певні хронічні захворювання, обов’язково потрібно вакцинувати.

Оксана Пушкарьова, експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я ЛОДА в ефірі “Народного Толк-Шоу” на телеканалі NTA розповіла про особливості вакцинації дітей.

Кому треба вакцинуватися

“Моїй дитині 13 років і вона вже вакцинована двома дозами. Існують вікові обмеження щодо вакцинації. Дітей, які, наприклад, відвідують спортивні змагання або хочуть відвідувати деякі навчальні заклади очно – можуть вакцинуватися з 13-ти років. У Західноукраїнському медичному центрі існує практика вакцинації дітей з 12-ти років, що проходять там лікування хронічних хвороб. Цією можливістю скористалася більшість батьків дітей, які там лікуються. Важливо пам’ятати, що дітей з хронічними захворюваннями можна і треба вакцинувати тоді, коли спадає пік загострення їхньої хвороби”, – розповіла Оксана Пушкарьова.

Експертка з епідеміології наголосила на тому, що легкий перебіг хвороби не дає гарантій відсутності прояви наслідків коронавірусу пізніше. Також пояснила, що діти хоч і схильні легше переносити ковід-19, на рівні з дорослими не застраховані від інших захворювань, спровокованих коронавірусом.

Постковід у дітей

“Щодня я бачу тих дітей, які звертаються до лікарів після коронавірусу. Вони так само вразливі до ковіду-19 як і дорослі. Свою дитину я вакцинувала не для того, щоб її кудись пускали чи ні, а щоб вона не захворіла. Вакцинуватися чи ні – справа кожного, але якщо ви виходите на вулицю – ви користуєтесь загальними правилами. Це стосується і інфекційних захворювань. Пам’ятаймо, право людини закінчується там, де починається право іншого”, – прокоментувала Оксана Пушкарьова, експерт з епідеміології департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Загалом, на Львівщині через ріст хворих на Covid-19, госпіталізацію проводять вже до 20 лікарень. Станом на 11 жовтня, 56% ліжок у стаціонарах зайняті саме хворими на коронавірус.

Так, за минулу добу в Львівській області підтвердили 978 нові випадки коронавірусної хвороби, а загальна кількість хворих в області зросла до 159 411. За добу зафіксували 33 летальні випадки. В реанімації перебуває 163 пацієнти, на апаратах штучної вентиляції легень – 49.