В Україні з'являться камери, які стежитимуть за дотриманням карантину

Тернополяни

Вслід за обмеженням пересування у громадському транспорті для невакцинованих, в Україні планують встановити камери, які будуть фіксувати порушення правил карантину.

Вже наступного місяця в Україні з’являться камери для контролю над дотриманням карантину. Вони фіксуватимуть дотримання маскового режиму і соціальної дистанції у двох великих містах.

Про це розповів журналістам одного з українських телеканалів головний санітарний лікар і заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін.

Кузін зазначив, що йдеться про проведення пілотного дослідження, яке було ініційоване Всесвітньою організацією охорони здоров’я і підтримане українським міністерством.

За його словами, камери будуть зчитувати кількість людей в масках і відстежувати дотримання соціальної дистанції.

“Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер”, – розповів головний санітарний лікар.

Він уточнив, що наразі планують запустити таку систему камер лише у двох великих містах – у Києві та у Дніпрі чи Харкові.

“Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні”, – додав Кузін.

Водночас він відзначив, що система спостереження за дотриманням карантинних не сприятиме покаранню порушників обмежень. Кузін пояснив, що “це пілот із відстеження загального відсотка протиепідеміологічних вимог”і нагадав, що за відсутність масок в закритому приміщенні загрожує адміністративна відповідальність, пише Прямий.

Нагадаємо, раніше "Тернополяни" писали, що з 21 жовтня поїхати в іншу область жителі Тернопільщини зможуть тільки з відповідними "ковідними" документами.

До уваги тернополян: з 21 жовтня перевезення пасажирів здійснюватиметься за новими правилами.

У міськраду Тернополя не пускатимуть людей без негативного тесту на ковід, або невакцинованих.