Литва грошима стимулюватиме населення вакцинуватися

UA.NEWS

Сейм Литви підтримав урядовий законопроект, який передбачає виплату 100 євро людям старше 75 років, які зроблять щеплення від Covid-19 до грудня.

Як повідомляє LRT, винагороду за вакцинацію пропонують надати людям віком від 75 років, які зробили щеплення у період з вересня по грудень 2021 року, а також тим, хто вакцинується підсилюючою дозою до квітня 2022 року. Міністерка соціального захисту і праці Моніка Навіцкене, презентуючи проєкт, зазначила, що у найстаршій віковій групі, яка є і групою найвищого ризику, досить низький рівень охоплення вакцинацією. За її словами, з понад 270 тисяч литовців такого віку 80 тисяч досі не щепилися і не перехворіли.

Сейм також підтримав норму, яка зобов'яже невакцинованих працівників самостійно сплачувати за регулярне тестування, або тестуватись за кошт роботодавця.

Тим часом у Молдові офіційно працевлаштовані громадяни отримають два оплачуваних вихідних, щоб пройти вакцинацію. Втрати роботодавцям компенсує держава.

Раніше повідомлялося, що у Вінниці буде проведено лотерею серед вакцинованих мешканців міста, де головним призом виступить автомобіль.

А Китай заохочує населення робити щеплення подарунками – від роздачі курячих яєць до ваучерів на покупки.