У поїзди пускатимуть лише з сертифікатом, а невакцинованих учителів відсторонять від роботи в школах

Texty.org.ua

Поїзди Всі пасажири, які мають квитки на 21 жовтня і далі, вже мають дотримуватися нових правил.

Ці обмеження поширюються на далекі міжобласні пасажирські сполучення. Всі пасажири, які подорожують в приміському сполученні, продовжують рухатися в звичайному форматі. Потрібно дотримуватися маскового режиму.

При посадці провідник перевірятиме окрім паспорта і квитка документ з того переліку, який зазначено в постанові Кабміну. Провідники перевірятимуть пасажирів на наявність сертифікатів про щеплення у паперовому, або електронному вигляді (для жовтої зони достатньо, якщо є відмітка про отримання однієї дози, якщо це червона зона, то потрібно мати повний курс вакцинації – дві дози).

Якщо сертифікату немає у пасажира, то достатньо мати підтвердження про проходження ПЛР-тесту, або експрес-антигентесту, який зроблений не пізніше як за 72 години до подорожі.

Укрзалізниця" планує розгорнути на вокзалах лабораторії, що будуть надавати послуги тестування за "доступною ціною".

Залізниця звернеться до МВС з проханням забезпечити контроль за дотриманням нових карантинних обмежень.

Школи Дані міністерств освіти та науки та охорони здоров'я щодо кількості вакцинованих педагогів дещо різняться.

Як повідомили у МОЗ, станом на 7 жовтня принаймні 1 дозою вакциновані 79,5% працівників освіти, а двома – 51%. У МОН звітують про 84% освітян, які щеплені хоча б однією дозою станом на 11 жовтня.

Нагадаємо, МОЗ затвердив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.Згідно з документом, обов'язкову вакцинацію планують ввести на період дії карантину для:

працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;

працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;

працівників місцевих державних адміністрацій.

За матеріалами УП та УП.Життя.