Поліція оголосила війну COVID-штаму «Дельта» по всій Україні

UA.NEWS

У зв’язку з погіршенням ситуації із захворюваністю на COVID-19, правоохоронці будуть влаштовувати рейди, щоб контролювати дотримання карантинних обмежень.

Таке рішення було ухвалене в середу, 13 жовтня, на спільній нараді МОЗ, Національної поліції і Держпродспоживслужби.

Йдеться у першу чергу про перевезення, а також роботу магазинів, кафе, ресторанів і розважальних закладів.

«Ми зараз маємо важку епідеміологічну ситуацію в Україні, викликану саме штамом «Дельта». Він поки зареєстрований у кожній області України і ситуація досить швидко погіршується»

За його словами, наразі вже 16 регіонів перебувають на помаранчевому рівні та є зоною посиленого контролю за дотриманням масочного режиму.

Як зазначив глава Нацполіції Ігор Клименко, на цьому фоні владі слід чітко встановити відповідальних.

«Наприклад, керівників автотранспортних підприємств або фірм, які здійснюють перевезення наших громадян, організаторів спортивних заходів, безпосередньо тих осіб, які несуть відповідальність як адміністративну, так і часом кримінальну, зокрема за недотримання епідеміологічних норм… Уряд, розуміючи, що бізнес, який платить громадянам заробітну плату і наповнює бюджет держави, повинен працювати, встановив можливість їх роботи навіть у червоній зоні. Обов’язковою умовою такої роботи є підтвердження клієнтами і персоналом своєї COVID-безпеки»

За словами Клименка, на сьогодні поліція вже встановила на планшети своїх співробітників відповідне програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-код з міжнародних і внутрішніх сертифікатів про вакцинацію і контролювати виконання карантинних вимог.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу підтвердили понад 16 тисяч нових випадків коронавірусу. Найбільше нових інфікованих виявлено у Харківській (1526), Одеській (1525), Дніпропетровській (1344), Запорізькій областях (1048), Києві (978).

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем карантину, будуть дозволені лише громадянам з сертифікатами вакцинації, довідкою про одужання або негативними тестами на COVID-19.

У Херсоні другий день поспіль спостерігаються перебої в русі громадського транспорту в години пік. Причиною транспортного колапсу називають перевірку норм карантину, яку було посилено у місті за останні дні.

У Тернополі посилюють карантинні заходи: невакцинованих співробітників виконавчих органів, комунальних підприємств та організацій допускатимуть на роботу лише за наявності негативного ПЛР-тесту, який треба робити раз на тиждень.