ВООЗ схвалила вакцинацію трьома дозами від COVID-19

GreenPost

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендувала робити третє щеплення вакциною проти коронавірусу. Однак, бустерну дозу радять робити не усім, а лише людям з ослабленим імунітетом.

Експерти ВООЗ зауважують, що люди з ослабленим імунітетом схильні до високого ризику важкого коронавірусу, і в їхньому випадку стандартної первинної вакцинації може бути недостатньо.

Вакцинованим Sinovac і Sinopharm рекомендували три дози.

Також додаткову, третю дозу, рекомендували робити людям старшим 60 років, які були щеплені китайськими вакцинами Sinovac і Sinopharm.

У ВООЗ пояснили цю рекомендацію даними дослідження вчених з Латинської Америці, які довели, що з часом ефект від цих щеплень в старших вікових групах знижується.

Зазначається, що у випадку з китайськими вакцинами в ВООЗ допустили використання інших схвалених препаратів як третю дозу.

Крім того, у рекомендації закликали країни вакцинувати максимальну частку людей старших 60 років, а потім призначати третє щеплення, починаючи з найстарших вікових груп.

До слова, Johnson & Johnson не існує затвердженої бустерної або третьої дози. Однак 5 жовтня компанія попросила FDA дозволити бустери для людей, які отримали її одноразову вакцину.

Нагадаємо, що Комаровський розповів, кому потрібна третя доза вакцини від COVID-19.