Укрзалізниця посилює карантин: без ковід-сертифіката не пустять до потягу

Парламент.ua

З 21 жовтня пасажири "Укрзалізниці" повинні мати сертифікат вакцинації або негативний ПЛР-тест.

Про це повідомили у пресслужбі УЗ.

У компанії нагадали, що 11 жовтня Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19.

Згідно з оновленими КМУ правилами перевезень у карантинний період, з 21 жовтня залізничні перевезення у далекому сполученні на жовтому та червоному рівнях будуть дозволені пасажирам за умови наявності у них:

документа про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;

або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19);

або негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

Для пасажирів віком до 18 років наявність вищевказаних документів, крім проїзного документа та документа, що підтверджує особу, не вимагається.

В Укрзалізниці зазначили, що забезпечать контроль наявності зазначених документів разом із квитком та ідентифікаційним документом на вході у вагон.

У випадку відсутності вищезазначених документів провідник або стюард має право не допустити пасажира до поїздки. Повернення коштів за придбані білети в разі відмови від поїздки здійснюється згідно з правилами перевезень пасажирів. Оскільки перевірка більшої кількості документів прогнозовано може спричинити черги при посадці, просимо пасажирів із розумінням поставитися до ситуації та прибувати на вокзал завчасно, зберігати спокій та дистанцію на пероні, - йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що Укрзалізниця забезпечить наявність сертифікатів про вакцинацію або негативних ПЛР-тестів у співробітників. А також працює над розгортанням мобільних пунктів експрес-тестування на найбільших вокзалах країни.

Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, для збереження життя та здоров'я пасажирів і поїзних бригад. Тому "Укрзалізниця" організує вибіркові перевірки дотримання карантинних вимог по ходу слідування поїздів і звертається до пасажирів із проханням негайно повідомляти службу підтримки про будь-які випадки порушення оновлених правил проїзду, - кажуть в УЗ.

Раніше у МОЗ пояснили, які потрібно мати документи для міжрегіональних поїздок з 21 жовтня.

Читайте також наш матеріал: "Червона" зона в Україні: де запровадять та що закриють

[readalso id="97059,186355"]