Щеплення третьою дозою в Україні можуть розглянути, коли вакцинують понад 50% населення — Ляшко

Hromadske.ua

Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив в інтерв'ю hromadske.

Поки, за словами міністра, кількість людей, які отримали першу і другу дозу, не дозволяє розробляти стратегії з приводу того, як посилити захист цих вакцинованих. «Наша мета — збільшити кількість щеплених людей. Коли досягнемо її і буде понад 50%, бажано 70% щеплених, тоді розглядатимемо інші стратегії з вакцинації підлітків та щодо бустерної дози», — заявив Ляшко.

Наразі в Україні принаймні першу дозу проти коронавірусу отримали приблизно 20% дорослого населення. Загалом зробили майже 14 мільйонів щеплень, з них 7,6 мільйона зробили перше щеплення людини, а повністю вакцинувалися — 6,2 мільйона. Що відомо про щеплення бустерними дозами?

Pfizer та BioNTech почали досліджувати можливість введення третьої дози вакцини ще в лютому, щоби краще зрозуміти імунну відповідь проти нових варіантів вірусу. На початку липня вони заявили, що отримали «обнадійливі дані» щодо введення додаткових доз.

Окрім того, про можливість вводити «бустерну» дозу вакцини говорили в іншій американській компанії ㅡ Moderna. Так у компанії хочуть протистояти «південноафриканському» (Beta) варіанту коронавірусу. Наскільки додаткове щеплення буде ефективним та безпечним, має перевірити Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США.

Ідея введення третьої дози вакцини стає дедалі актуальнішою у країнах, які розпочали свою кампанію щеплень раніше за інших. Зокрема через побоювання поступового зниження імунітету у вакцинованих людей.

Наразі медичні регулятори США та ЄС, а також Всесвітня організація охорони здоров'я дозволили вводити додаткові дози вакцини певним категоріям людей. Втім, наприклад, Ізраїль ревакцинує все населення.