У Херсоні створять склад медичного кисню – міськрада

Новий день

Дефіцит медичного кисню останнім часом відчувається не лише на Херсонщині, а й по всій Україні. Це пов’язано з тим, що характер перебігу COVID-19 під час нинішньої хвилі більш тяжкий, ніж раніше. Кисневозалежних хворих у лікарнях в рази більше. Як під час брифінгу розповів заступник міського голови Херсона Роман Головня, кілька днів тому в обласному центрі дійшло до критичної ситуації, коли медичного кисню залишалося на лічені години. Аби встигнути до наступного постачання, життєвонеобхідний ресурс до медзакладів довелося звозити балонами з усього міста. Аби такого не траплялося, у міськраді ініціюють створення складу медичного кисню.

-Ми провели перемовини з приватними структурами, досягни домовленості, щоб зробити такий кисневий склад у місті на резервування об’ємів. Для того, щоб їх розвозити потім по лікарнях. Зараз з ОДА ми домовляємося напряму з заводами-виробниками медичного кисню. Законтрактували під місто спеціальні цистерни, які можуть перевозити цей рідкий кисень, щоб у нас не було перебоїв із самим постачанням. Тому що це теж одна з проблем – не вистачає сьогодні транспорту, — розповів Роман Головня.

Чиновник запевнив, що наразі запасів медичного кисню в Херсоні точно вистачить до понеділка. Далі вирішуватимуть про нове постачання.

Марина САВЧЕНКО.