Комітет Ради пропонує пускати до парламенту лише з COVID-сертифікатом

Укрінформ

Як передає Укрінформ, відповідне рішення було схвалене під час засідання комітету ВР з питань здоров'я нації.

"Рекомендувати Верховній Раді включити проєкт постанови № 6154 до порядку денного та за результатами розгляду у першому читанні прийняти її за основу та в цілому", - сказав під час засідання голова комітету Михайло Радуцький.

Радуцький нагадав, що рішенням уряду обов'язковій вакцинації в умовах погіршення епідемічної ситуації підлягають як освітяни, так і працівники центральних та місцевих органів виконавчої влади.

"Вважаю, що за таких умов парламент не може бути виключенням. Для всіх діють однакові правила. До того ж парламент - єдиний орган законодавчої влади, тому в умовах пандемії мають бути вжиті всі можливі заходи для забезпечення його сталої та безперервної роботи. Проєктом розробленої нами постанови пропонується на період карантину встановити додаткові умови допуску до приміщень парламенту, крім тих, що визначені для забезпечення правового режиму державної охорони, здійснювати допуск народних депутатів, працівників та відвідувачів парламенту, а також представників ЗМІ лише за наявності документів про щеплення", - сказав Радуцький.

Таким чином пропонується допускати до парламенту людей лише за наявності: документа про вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами дозволених ВООЗ вакцин; іноземного COVID-сертифіката про вакцинацію; негативного результату ПЛР або експрес-тесту на антиген, зробленого не більш як за 72 і 48 годин до пред’явлення відповідно; довідки про одужання від COVID-19 (діє 6 місяців з часу одужання).

Водночас Радуцький наголосив, що сертифікати вимагатимуться лише у повнолітніх осіб, а результати тестування та довідки про одужання - для осіб від 7 років та старше, оскільки за його словами, серед відвідувачів парламенту є неповнолітні.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим в Мін’юсті 07.10.2021 за №1306/36928, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.