МОЗ розширить перелік професій, для яких вакцинація є обов’язковою

UA: Cуспільне мовлення

Міністерство охорони здоров’я планує розширити перелік професій та працівників організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Як пояснили в міністерстві, такий крок передбачений проєктом наказу "Про затвердження змін до переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням".

Відтак, обов’язковій вакцинації підлягатимуть співробітники:

підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей реабілітаційних закладів; підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.З проєктом наказу, пояснювальною запискою та порівняльною таблицею можна ознайомитись за посиланням.

Що відомо Станом на ранок 13 жовтня в Україні було виявлено ​​16 309 нових випадків COVID-19. У Національній академії наук вважають, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні найближчим часом може стрімко погіршитись на тлі зростання основних епідеміологічних показників. Міністерство охорони здоров'я нагадало, що вакцинація проти коронавірусної хвороби COVID-19 не захищає від грипу, однак при одночасному інфікуванні коронавірусом та грипом ризик смертності зростає у два рази. Станом на 10 жовтня 16 областей України відповідають показникам "помаранчевої" зони за динамікою поширення COVID-19. В уряді заявили, що протягом кількох найближчих днів низка областей України можуть перейти до "червоної" зони епідеміологічної небезпеки. Кабінет міністрів підготував постанову, за якою у "помаранчевій" та "червоній" карантинних зонах прохід до держустанов та підприємств буде доступний тільки вакцинованим проти коронавірусу, або за наявності ПЛР-тесту, довідки про перенесену хворобу чи тесту на антиген. Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!