«Вакцинний бум»: у Херсоні після рішення запровадити «червону» зону вишикувалися черги за щепленнями

Hromadske.ua

Про це виконувач обов'язків заступника міського голови Роман Головня, цитує «Укрінформ».

«У нас у місті — вакцинний бум, вишикувалися черги. Дотягли до останнього, коли в пік епідемії масово збираємося для того, щоб вакцинуватися», — розповів Головня. За його словами, вже навіть був випадок, коли у черзі людині стало погано. Після тесту тоді з'ясувалося, що у пацієнта коронавірус.

Посадовець закликав містян з розумінням ставитися до лікарів, яким у період ускладнення ситуації з коронавірусом працювати дуже важко.

Станом на ранок 13 жовтня у Херсоні повністю вакцинувалися проти коронавірусу 20% жителів.

Херсонська область перебуватиме у «червоній» зоні карантину з 15 жовтня. Як свідчать дані Міністерства охорони здоров'я, 12 жовтня показник рівня госпіталізацій в області становив 100,4 на 100 тисяч населення за цільового показника не більш як 60. До того ж «червоним» цей показник був упродовж кількох днів.

Складна ситуація і в самому Херсоні. Там завантаженість COVID-ліжок становить 90%. У місті наразі намагаються створити нові ліжка на базі резервних клінік.

Правила для «червоного» рівня карантинуУ цій зоні заклади освіти зможуть працювати, тільки якщо 100% працівників матимуть «зелений» COVID-сертифікат.

У «червоній» зоні зможуть працювати кінотеатри, музеї, інші культурні заклади, розважальні заклади, ТРЦ, заклади громадського харчування, ринки, спортзали та басейни, якщо весь персонал та відвідувачі будуть повністю вакциновані.

Що з карантином по країні?

З 24 лютого (і принаймні до 31 грудня) в Україні діє адаптивний карантин: регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони, де карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

З 20 вересня запрацювали також нові карантинні обмеження, які передбачають певні бонуси для вакцинованих. А з 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. У «червоній» зоні з 15 жовтня перебуватиме Херсонська область.

З 21 жовтня у громадському транспорті, який здійснює міжрегіональні перевезення, як від водіїв, так і від пасажирів вимагатимуть COVID-сертифікати.