Церковникам у Зімбабве доводиться переконувати людей, що щеплення проти COVID-19 ㅡ не сатанізм

Hromadske.ua

Про це пише AP.

Понад 80% жителів Зімбабве вважають себе християнами, а найбільшою християнською конфесією у країні вважається п'ятдесятництво. За даними ЮНІСЕФ, ця релігійна течія у Зімбабве має купу груп та підгруп, які мають різні релігійні вчення, доктрини та правила. Скільки саме таких груп, сказати важко. Хоч ЮНІСЕФ каже про близько 2,5 мільйона послідовників п'ятдесятництва серед 15 мільйонів громадян Зімбабве.

З огляду на відмінності між ними, ці групи варіюються від ультраконсервативних до ліберальних і часто це залежить від того, як та чи інша група сприймає послуги сучасної медицини, ліки, а також вакцинацію. Утім, наразі послідовники цієї церкви є найбільшими скептиками щеплень проти COVID-19.

Щоб хоч якось переконати вірян пройти вакцинацію влада Зімбабве та ЮНІСЕФ звернулися за допомогою до лідерів цих груп. Утім, виходить не завжди.

Один із проповідників Кудзанай Мудзокі розповів, що йому довелося докласти значних зусиль просто щоб змусити вірян залишитися і послухати про вакцини. «Вони зазвичай тікають, деякі ховаються в кущах», ㅡ сказав він.

Та попри недовіру до щеплень, люди все ж хочуть захиститися від коронавірусу та радо приймають мило, відра та маски для підтримання гігієни.

Наразі Зімбабве вже повністю вакцинувало 15% свого населення. Це набагато краще, ніж у багатьох інших африканських країнах, але ще далеко до рівня США та Європи. Попри низький показник, є люди які все ж хочуть вакцинуватися, але бояться осуду з боку близьких. Деякі проповідники кажуть, що єдиний шанс для людини уникнути цього ㅡ прийти до лікарні, вакцинуватися і зберегти це у таємниці.

За даними МОЗ Зімбабве, станом на 5 жовтня 2021 року в країні було зареєстровано 131 335 підтверджених випадків, з них 4 629 ㅡ летальні.