ВООЗ відібрала експертів для вивчення походження коронавірусу: з-поміж 700 заявок у групу потрапили 26 фахівців

Hromadske.ua

Про це вказано у повідомленні ВООЗ.

SAGO буде консультувати ВООЗ з питань, що стосуються досліджень походження патогенів, що мають епідемічний та пандемічний потенціал. Зокрема це стосується і COVID-19.

«Поява нових вірусів, здатних викликати епідемії та пандемії, — це факт природи, і хоча SARS-CoV-2 є останнім таким вірусом, на ньому цей процес не закінчиться», — заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

За його словами, розуміння того, звідки беруться нові патогени, необхідне для запобігання майбутніх спалахів різних хвороб.

«Ми дуже задоволені рівнем експертів, відібраних для SAGO з усього світу, і сподіваємося на співпрацю з ними, щоб зробити світ безпечнішим», — додав він.

Серед 26 експертів є вчені з різних галузей знань, зокрема епідеміології, ветеринарії, вірусології, геноміки, молекулярної біології, біобезпеки тощо. У склад SAGO — географічна і гендерна різноманітність, підкреслили в ВООЗ.

Попереду — двотижневі публічні консультації, під час яких ВООЗ отримуватиме відгуки про запропонованих членів SAGO. Після цього організація встановить умови першої зустрічі експертів.

Нове розслідування походження COVID-19У вересні 2021 року стало відомо, що ВООЗ розпочинає нове розслідування стосовно походження коронавірусу, який викликав пандемію. Науковці, які брали участь у попередньому такому розслідуванні, заявляли про спротив з боку Китаю, де зафіксували перших хворих на COVID-19.

Одним із перших завдань новоствореної групи стане дослідження гіпотези, чи міг коронавірус виникнути в лабораторії Інституту вірусології китайського міста Ухань. Саме ця установа згадується прихильниками теорії про штучне походження COVID-19.