Перелік професій з обов’язковою вакцинацією розширять: кого туди додали

Зміст

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я України 13 жовтня.

У МОЗ підготували проєкт наказу про затвердження змін до переліку професій. Він передбачає, що обов’язковій вакцинації підлягають працівники:

підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей реабілітаційних закладів;підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Проєкт наказу МОЗ наразі перебуває на обговоренні в Федерації професійних спілок України.

За існуючим наказом Міністерства охорони здоров’я, який набере чинності 7 листопада, обов’язковою є вакцинація для працівників:

центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Якщо працівник не вакцинується на момент набрання чинності наказу МОЗ, його можуть відсторонити від роботи без збереження заробітної плати.