5 ознак, що ви вже перехворіли на коронавірус

META

Ми звикли не звертати увагу на втому, легке нездужання та слабкий біль у горлі. Це сигнали вашого організму, що йому час відпочити. Якщо ви йому цього не даєте, імунітет слабшає і ваше тіло стає більш вразливим до захворювань.

Читайте також: Pfizer дозволила виготовляти бюджетні пігулки від коронавірусу в Україні

З появою Covid-19 ми стали більш уважними до стану організму, оскільки вірус новий і вчені поки що не провели належних досліджень. Але ми вже добре знаємо про симптоми цього захворювання та методи захисту у громадських місцях.

Проте є приховані носії коронавірусу – люди, які можуть бути переносниками захворювання і при цьому не відчувати жодних симптомів. Meta.ua зібрала ознаки, які допоможуть зрозуміти, що ви перехворіли на коронавірус.

1. Слабкість

Коли тіло бореться із хворобою, йому потрібна енергія, тому що спроба збереження сил може позбавити звичного тонусу. Дослідження, проведене Американською медичною асоціацією показало, що 53% людей, які перехворіли на коронавірус, страждають від сильної втоми іноді навіть протягом 2 місяців.

2. Втрата запаху та смаку, послаблення апетиту

Їжа може здаватися недостатньо смачною, її хочеться досолити, приперчити. Це говорить про те, що вірус вдарив по чутливих центрах смаків. Таке може траплятися і за звичайної застуди, але якщо аносмія та відсутність смаку не минають довгий час, це може бути ковид.

3. Почервонілі очі

Безсимптомний хворий може відчувати неприємне печіння очей, виникає бажання почухати їх. Також спостерігається почервоніння очних яблук, капіляри сильно пошкоджуються та лопаються. Це може вказувати на алергію, але це показник того, що очі запалилися від коронавірусу.

4. Розлад ШКТ

В Ухані та Китаї більшість перехворілих мала діарею. Супутнім фактором може бути біль у верхньому відділі живота, що може вказувати на розвиток запалення у нижньому відділі легень. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

5. Нежить, біль у горлі та покашлювання

Ці симптоми можуть вказувати на алергію. Самопочуття може погіршитися, але трохи, а кашель частіше буває сухий, ніж відхаркувальний.

Потрібно розуміти, що необов'язково ці симптоми можуть вказувати на ковидну інфекцію. Вони можуть виникнути як окреме захворювання. Але ви також можете безсимптомно перенести хворобу. У будь-якому разі треба звертатися до лікаря.

Головною і достовірною ознакою перевірити перенесений Covid-19 можна шляхом тесту на антитіла (IgG або IgM). При зараженні спочатку починають вироблятися антитіла класу IgM, а тільки після них – IgG.