У низці європейських країн пройшли акції протесту проти ковідних обмежень

Український Дощ

Ці вихідні в країнах, де влада прийняла рішення ввести або посилити обмеження через зростання випадків зараження коронавірусом, пройшли протестні акції. У Нідерландах ці акції переросли у заворушення, в Австрії у мітингах взяли участь близько 40 тисяч людей.

У низці європейських міст пройшли мітинги та протестні акції після того, як влада наказала ввести або посилити обмеження, пов'язані з COVID-19.

В Австрії близько 40 тисяч людей вийшли на вулиці Відня, щоб висловити незгоду із запровадженням локдауну. З 22 листопада в країні на 20 днів скасовуються публічні заходи, припиняють роботу заклади громадського харчування та магазини, які торгують предметами не першої необхідності.

Передбачається, що через 10 днів обмеження можуть бути скасовані, якщо буде констатована позитивна епідеміологічна динаміка. Проте обмежувальні заходи залишаться чинними для громадян, які не зробили щеплення. Крім того, австрійська влада заявляла про намір зробити вакцинацію обов'язковою. У ході протестів у Відні кількох людей було затримано.

У Нідерландах протестні акції переросли у заворушення. Повідомляється, що в ніч з 19, але 20 та з 20 на 21 листопада у Роттердамі та Гаазі мітинги вилилися у зіткнення з поліцією, протестувальники закидали поліцейських камінням та петардами. У Гаазі п'ять поліцейських постраждали, семеро людей було затримано. Напередодні поліція затримала 51-го чоловіка в Роттердамі

Влада Нідерландів 13 листопада ввела частковий локдаун, поки до 4 грудня. Серед іншого, обмежений час роботи ресторанів та магазинів: торгові точки з товарами першої необхідності повинні закриватися не пізніше ніж за 20 годин, а інші магазини — о 18 годині. Знову перестали проводити спортивні заходи у присутності глядачів. При цьому театри, кінотеатри та концертні майданчики продовжують працювати.

У п'ятницю, 19 листопада, у країні виявили 21 тисячу нових випадків інфікування. Влада Нідерландів раніше заявляла, що не виключає введення принципу 2G («geimpft» — вакцинований, «genesene» — перехворілий), який передбачає, що доступ до низки громадських просторів буде можливим лише у випадку, якщо громадянин щепився або недавно переніс коронавірус.

Протестні акції проти ковидних обмежень також пройшли в Італії, Швейцарії та Хорватії.

У Франції, як зазначив у неділю, 21 листопада, представник уряду Габріель Атталь за минулий тиждень кількість виявлених випадків COVID-19 зросла практично на 80%. У зв'язку з погіршенням епідеміологічних показників влада прийняла рішення посилити контроль санітарних перепусток.

Наголошується також, що з настанням зимового сезону пред'являти санітарну перепустку можливо доведеться і тим, хто захоче на різдвяних канікулах відвідати лижні курорти. Цей захід буде введено, якщо у населених пунктах поблизу фіксуватимуться 200 випадків зараження коронавірусом на 100 тисяч жителів.