Коронавірус на Херсонщині: кількість хворих та циркуляція різновиду штамму «Дельта»

Єдиний щит

Головний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич інформує про епідемічну ситуацію по COVID-19 в області.

За його повідомленням на Херсонщині продовжується зниження показників захворюваності.

До слова, за інформацією Херсонської ОДА, 11 листопада за добу на Херсонщині захворіли 585 мешканців, а 21 листопада показник зменшився до 55 нових випадків.

За минулу добу проведено 375 ПЛР-досліджень, 154 дослідження методом ІФА на виявлення коронавірусу, а також 336 досліджень експрес-тестами для визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

Зафіксовано 55 нових лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, з яких 40 жінок та 15 чоловік. Серед них 6 дітей та 1 медичний працівник.

Це (за новим адмінустроєм):

26 осіб — жителі Херсонського району;

15 осіб — жителі Скадовського району;

9 осіб — жителі Бериславського району;

5 осіб — жителі Каховського району.

Стан хворих задовільний, 47 осіб перебувають на самоізоляції, під щоденним медико-санітарним наглядом. До медичних закладів госпіталізовано 8 осіб.

Водночас, Юрій Ромаскевич акцентує увагу на тому, що на території декількох регіонів України (у тому числі в нашій області) виявлено циркуляцію різновиду штамму «Дельта», так званого «Дельта+».

«За попередніми розрахунками його частка в захворюваності серед мешканців Херсонщини складає 10-15%. Враховуючи, що всі три попередні хвилі були викликані різними штаммами COVID-19, можно спрогнозувати (я дуже бажаю помилитись) другий пік цієї хвилі з початком зростання 10-15 грудня 2021 року. Його триваласть та висоту підйому зможемо вирахувати днів за 7-8… Кількість захворівших та госпіталізованих напряму буде залежати від рівня вакцинації та дотримання обмежувальних заходів.

Тому прошу жителів Херсонської області:

— активно вакцинуйтесь

— дотримуйтель карантинних обмежень, використовуйте засоби індивідуального захисту

— допоможіть своїм літнім близьким, принесіть їм ліки та продукти першої необхідності, переконайте їх вакцинуватись», — зауважив головний санітарний лікар Херсонщини.