Більшість категоризованих готелів України забезпечила стовідсоткову вакцинацію співробітників

Інтерфакс-Україна

Більшість категоризованих готелів України забезпечила стовідсоткову вакцинацію співробітників, повідомила президент Асоціації готелів та курортів України (UHRA) Ірина Седлецька агентству "Інтерфакс-Україна" під час церемонії вручення "знаку безпеки" столичному готелю "Президент Готель".

"Офіційних даних про кількість вакцинованих співробітників готельної галузі немає. Але з того, що ми знаємо на рівні асоціації, велика частина категоризованих готелів забезпечила 100% вакцинацію своїх співробітників. Це серйозний рівень, якого ми досягли за три місяці злагодженої роботи держави і професійної "спільноти", - сказала вона.

За словами голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) Мар'яни Олеськів, про 100% вакцинацію заявили під час нещодавньої зум-наради і гірськолижні курорти. Щоб отримати "знак безпеки", охочі мають подати пакет документів.

Як повідомлялося, ДАРТ розробив проект постанови Кабінету міністрів щодо затвердження порядку реалізації пілотного проекту "Свідоцтво безпеки об'єктів розміщення". Порядок встановлює регламент моніторингу та оцінки об'єктів розміщення (готелів) відповідно до тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідеміологічних заходів у готелях на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби, затвердженою постановою головного державного санітарного лікаря від 12 травня 2020 року №22.

Першими "знак безпеки", що підтверджує повну вакцинацію персоналу, отримали готелі Light Hotel (3 зірки) у Дніпрі та "Президент Готель" (4 зірки) у Києві.

За словами Седлецької, інформацію про порядок отримання "знаку безпеки" активно поширюватиме ДАРТ та UHRA. При цьому експерт висловила сподівання, що список готелів зі 100% вакцинацією персоналу буде швидко поповнюватися.

"Аналогічні державні програми підтвердження безпеки застосовуються в багатьох країнах. Для нас важливим є планування року при відчутті підтримки держави, - це легше. Ми бачимо повернення іноземних туристів. Готельна галузь зуміла наростити завантаження до 42%, розраховуємо в наступному році подолати позначку беззбитковості в 50%", - сказала Седлецька.

На сьогодні свою категорію отримали або підтвердили 528 готелів із майже 2800 працюючих на території України.