Антитіла до інших коронавірусів підтримують імунітет до SARS-CoV-2 - дослідження

Інтерфакс-Україна

Дослідники з Цюріхського університету встановили, що імунні реакції проти інших коронавірусів людини, які викликають звичайну застуду, також забезпечують певний захист від SARS-CoV-2, йдеться у повідомленні наукової організації.

"Люди, які мають виражені імунні відповіді на коронавіруси людини, також дещо захищені від зараження SARS-CoV-2", - наведено в релізі слова директора Інституту медичної вірусології Цюріхського університету Олександри Трколи.

Вчені використовували спеціально розроблену методику тестування, щоб проаналізувати кількість різних антитіл проти чотирьох інших коронавірусів людини, що циркулювали у сироватці крові 825 донорів, починаючи з періоду, який передує виникненню SARS-CoV-2. Також вони вивчили 389 зразків донорів, інфікованих SARS-CoV-2.

Встановлено, що ті, хто заразився SARS-CoV-2, мали нижчу кількість антитіл до коронавірусу застуди. Крім того, інфіковані SARS-CoV-2 з високим рівнем антитіл до "нешкідливих" коронавірусів рідше госпіталізувалися.

"Згідно з нашими результатами, більш сильна відповідь антитіл проти коронавірусу людини також призводить до збільшення кількості антитіл до SARS-CoV-2. Отже, людина, яка має імунітет до нешкідливих коронавірусів, також краще захищена від важких перебігів під час інфекції SARS-CoV-2", - зазначає Тркола.

На думку вчених, перехресно-реактивний захисний ефект ґрунтується не лише на антитілах, але, найімовірініше, і на Т-клітинах.

Тркола уточнює, що імунні реакції, специфічно спрямовані проти SARS-CoV-2, що виходять від клітин пам'яті, набагато ефективніші, ніж перехресно-реактивні, й, хоча захист не є повним, перехресні реакції скорочують перебіг захворювання та пом'якшують його тяжкість.

Однак за допомогою щеплень цей результат досягається набагато ефективніше, зауважує вірусолог.

"Якщо імунітет до SARS-CoV-2 також забезпечить деякий захист від інфекції від інших коронавірусів, ми наблизимося до повного захисту від коронавірусів, тобто нових варіантів зокрема", - сказала директор інституту.