Чому у Швеції не хворіють коронавірусом?

Країна Здоров'я
Швеція, яка відмовилася від будь-яких карантинів, тепер має найнижчу захворюваність у Західній Європі. І це незважаючи на хвилі заражень. Скандинавська країна Швеція стала об'єктом жорсткої критики навесні минулого року, коли відмовилася закривати свої ресторани та школи та йти на локдаун за прикладом решти світу. Тоді Швеції пророкували велику захворюваність та десятки тисяч смертей, але місцеві вірусологи стояли на своєму. Вони вважали, що карантин допоможе лише в тому випадку, якщо в країну ледь проник вірус. Якщо ж він уже поширився, ці заходи ніякого ефекту не дадуть, і здоровій частині населення краще скоріше перехворіти на коронавірус, щоб отримати імунні антитіла.

Зараз у Швеції відзначаються лише 85,4 зараження на мільйон людей, як показує дослідження вчених з Оксфорда. Для порівняння, у Австрії ця цифра становить 1 400 на мільйон. Саме тому Австрія йде з цього понеділка на жорсткий локдаун. Рівень захворюваності у Швеції набагато нижчий, ніж у будь-яких інших європейських країнах. Наприклад, у Нідерландах він понад 1 000, у Британії – 581, у Німеччині – 536, а у Франції – 201 на мільйон осіб.

Вперше за період пандемії Швеція реєструє менше заражень, ніж її скандинавські сусіди. У Данії рівень заражень 655, у Норвегії - 351, у Фінляндії – 150. Але критики стверджують, що Швеція не хоче знати справжнього масштабу коронавірусної пандемії, оскільки ті шведи, що пройшли через подвійну вакцинацію, а їх понад 70%, не перевіряють регулярно на ковід. Минулого тижня Швеція знову відзначилася, коли на відміну від інших країн заявила, що її громадяни, які пройшли через вакцинацію, не зобов'язані робити тести, навіть якщо у них з'явилися симптоми коронавірусу.