Вінниччина може вийти з “червоної зони” напередодні Святого Миколая?

ВІТА ТБ

За оцінками медичних експертів, Вінниччина може вийти з “червоної зони” коронавірусного карантину напередодні свята Святого Миколая.

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України, пояснив, у яких областях країни покращилась епідемічна ситуація, та оголосив, що умови карантину для жовтої зони – змінять. Небезпеку, за його словами, становить Європа, де COVID-19 "палає".

Міністр вказав час, протягом якого, зазвичай, показники дають можливість вивести регіон з "червоної" зони. За його словами, це 30-35 днів.

Тобто, якщо Вінницька область увійшла в цю зону 18 листопада, то вийде, орієнтовно, напередодні свята Святого Миколая.

Міністр повідомив, що дві перші області вийшли з "червоної зони" епідбезпеки – Луганська та Львівська. З іншого боку, щоб убезпечити країну від погіршення ситуації, будуть внесені зміни у карантинні вимоги "жовтої зони", зокрема пожорсткішають вимоги щодо вакцинації працівників підприємств та відвідувачів.

В Луганській та Львівській областях вже третій тиждень поспіль фіксуються позитивні тенденції у значеннях карантинних індикаторів. Наприклад, у них зменшилась кількість випадків інфікування, а динаміка рівня госпіталізацій – від'ємна, тобто – кількість хворих у лікарнях також зменшується.

Тому, говорить Ляшко, відповідна ініціатива про ослаблення карантину буде розглянута на сіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, на Вінниччині вакциною CoronaVac вакцинували 99-річну мешканку села Демидівка - найстаршу мешканку населеного пункту.