МОЗ продовжило контракт із Pfizer на постачання вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки

mind

Україна щороку отримуватиме по 25 млн доз вакцини протягом цього часу

Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) продовжило контракт із компанією Pfizer на постачання вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки з чіткими термінами поставок. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, пише «Укрінформ».

За його словами, протягом цього часу Україна щороку отримуватиме по 25 млн доз вакцини. Їх використовуватимуть для проведення додаткових щеплень у разі відповідних рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).

Він нагадав, що наразі в Україні доступні для вакцинації чотири вакцини: AstraZeneca, CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna.

«Відповідно до рекомендацій НТГЕІ ми дозволили поєднувати: мРНК-вакцини – тобто перше щеплення Moderna, друге – Pfizer або навпаки. Якщо перша доза AstraZeneca, то для другої можна використати вже мРНК-вакцину, тобто Moderna або Pfizer. Змішування інших типів вакцин зараз не передбачено. Тобто після Coronavac вколоти Moderna або Pfizer поки не рекомендується», – сказав він.

Нагадаємо: Pfizer та BioNTech повідомили, що їхня вакцина є на 100% ефективною для дітей. Побічних ефектів не більше, ніж при використанні для дорослих.