Ситуація стабілізувалась, але розслаблятися рано: Головний медик Львівщини розповів про ситуацію з коронавірусом

depo.ua

Згідно з карантинними індикаторами, як інформують у Міністерстві охорони здоров’я, Львівщина має всі підстави цього тижня вийти із "червоної" зони карантинних обмежень. Про це сьогодні під час брифінгу розповів керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, передає Depo.Львів. Та попри стабілізацію ситуації, медики закликають мешканців не втрачати пильність.

"Все-таки зменшення рівня захворюваності йде достатньо повільно і при нехтуванні карантинних обмежень ми маємо певні ризики очікувати нового зростання. З цього тижня повернулися до навчання учні старших класів, відновили роботу заклади освіти. Відповідно мобільність населення зросла, ризики інфікування стають більшими. Відтак, ми вкотре нагадуємо про необхідність дотримання карантинних правил, в жодному разі не потрібно нехтувати масками, дистанцією та гігієною рук", – зазначив керівник департаменту.

За даними медиків, сьогодні у лікарнях області перебуває 2 759 осіб (ліжкова мережа заповнена на 53,41%). Однак, якщо у палатах місць вистачає, то реанімаційні відділення заповнені вщент.

"Завантаженими залишаються реанімаційні відділення. Так, станом на ранок в реанімації перебуває 222 пацієнти, з них на апаратах ШВЛ – 84", – додав Орест Чемерис.

Радять медики й активніше вакцинуватися. Саме це дозволить недузі мати легкий перебіг.

"Хоча вакцинація не захищає від повторного інфікування, але на сьогодні - це єдиний активний метод профілактики важкого перебігу захворювання на ковід", - зазначила експерт департаменту з імунології Христина Ліщук-Якимович.

Вона, зокрема, зазначає, що сьогодні є можливість вакцинації дітей з 12 років. Вакцинують підлітків вакциною Pfizer лише за згодою батьків, та у разі наявності усіх планових щеплень.

Нагадаємо, на Львівщині станом на сьогодні вже провели 1 482 388 щеплень (з них 622 654 - другою дозою): вакциною "Covieshield" – 38 403, "AstraZeneca" - 171 704, "Coronavac" - 409 721, "Pfizer" - 706 057, "Moderna" - 156 503.