Кілька регіонів України можуть незабаром вийти з «червоної зони»: де очікується послаблення карантину

UA.NEWS

Після Луганської та Львівської областей із «червоної» зони можуть вийти Київ, Донецька, Одеська та Херсонська області. Нині там перевищено рівень госпіталізацій на 100 тисяч населення.

Про це повідомила аналітик Центру економіки охорони здоров'я KSE Катерина Кузьмінова, пише УНН.

«Київська школа економіки насправді очікує на парад виходів областей із «червоної» зони. Після Луганської та Львівської областей можуть вийти місто Київ, а також Донецька, Одеська та Херсонська області», — сказала Кузьмінова.

У Києві, Донецькій та Херсонській областях перевищено рівень госпіталізації на 100 тисяч населення.

«На Одещині також перевищено коефіцієнт виявлення випадків. Хоча він останні три дні спадає досить стабільними темпами, і скоро може перетнути граничний кордон у 20% позитивних тестів», — розповіла Кузьмінова.

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганіченко повідомив, що Україна зараз демонструє другий тиждень поспіль спад захворюваності на COVID-19.

«Але забігаючи наперед, ми не говоримо, що Україна вже повністю пройшла пік цієї хвилі. Бо одна з причин - це те, що спад триває лише другий тиждень. І ми в Київській школі економіки відзначали під час попередніх включень, що необхідно принаймні мати три тижні спаду, щоб говорити про початок виходу з хвилі. Але навіть цей початок виходу з хвилі, він не означатиме остаточну перемогу над цією хвилею, як ми бачимо це на прикладі Європи», — зазначив Ганіченко.

Глава МОЗ Віктор Ляшко у понеділок, 22 листопада, повідомив, що в Україні в двох регіонах стабілізувалися показники поширення COVID-19. Ці області зможуть вийти з «червоної» зони вже цього тижня. Йдеться про Луганську та Львівську області. Ці регіони переведуть у «жовту» зону.

Станом на 20 листопада у «червоній» зоні епіднебезпеки знаходилися столиця та 18 областей. У Києві рівень захворюваності – 626 на 100 тисяч населення.

Мери українських міст домоглися того, що обмеження проїзду у громадському транспорті будуть ослаблені.

У двох «червоних» областях стабілізували показники з коронавірусу – Луганської та Львівської. Втім, вони поки що перебувають у червоній зоні.