Як пов'язані втрата нюху через коронавірус і втрату лібідо, розповів лікар

Країна Здоров'я
Навіть стовідсоткова втрата нюху дуже рідко призводить до статевої дисфункції. Більшість тварин не можуть жити без феромонів, однак у людей важливу роль мають інші механізми розвитку лібідо. Про це заявив отоларинголог Сергій Рязанцев За його словами, втрата або спотворення нюху є одним із симптомів коронавірусу і відбивається на всьому здоров'ї людини, у тому числі і на лібідо. В інтерв'ю "Радіо Росії" лікар підкреслив, що нюх тісно пов'язаний із сексуальною системою, але це питання багато в чому спекулятивне.

"Більшість тварин не можуть жити без феромонів. Але людина не собачка, у людини в сексуальній сфері дуже впливає вторинна система. Стовідсоткова втрата нюху вкрай рідко веде до статевої дисфункції", - сказав Сергій Рязанцев.

При цьому лікар відзначив вплив проблем із нюхом на травлення. Так як нюх на 50% дозволяє людині відчувати уподобання, втрата цього почуття веде до меншого виділення шлункового соку. У результаті знижується апетит та засвоюваність їжі.

Сергій Рязанцев наголосив, що питання втрати нюху при COVID-19 не до кінця вивчене. Але відомо, що це явище оборотне майже у 100% випадків. У світі ще немає зареєстрованих випадків стовідсоткової втрати нюху назавжди. Лікар порадив займатися відновленням нюху самостійно – регулярно вдихати приємні знайомі запахи, які, бажано, не містять спирту.