Донецька область до нового року отримає нову партію вакцин від COVID-19

Приазовський Робочий

Донецька область до кінця 2021 року може отримати велику партію доз вакцини AstraZeneca. Її постачання очікується у грудні.

Про це під час брифінгу розповів заступник начальника управління департаменту охорони здоров'я ДонОДА Олександр Педенко, передає pr.ua.

За його словами, із запровадженням "червоної" зони карантину на Донеччині збільшилися темпи вакцинації мешканців, це дозволило стабілізувати епідситуацію. Нині в регіоні є достатня кількість доз вакцин. Окрім того, планується, що вже у грудні область отримає понад 20 тисяч доз вакцини AstraZeneca корейського виробництва.

"Вакцинальна кампанія триває. Учора майже 13 тисяч осіб отримали першу або другу дозу вакцини від COVID-19... Сьогодні Міністерство охорони здоров'я повідомило про те, що в грудні будуть закуплені ще партії вакцини. Донеччина отримає 21 тисячу доз вакцини AstraZeneca", - повідомив Олександр Педенко.

Всього з початку вакцинальної кампанії перше щеплення від коронавірусної інфекції отримала 528 351 особа, другу дозу вкололи 386 955 жителям області. Також Олександр Педенко наголосив, що сьогодні у "ковідних" лікарнях перебуває 2323 особи, з яких 203 ще мають встановити діагноз COVID-19 або його спростувати.

Нагадаємо, що єдиним абсолютним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини або один із компонентів цього препарату. У такому разі пацієнту буде рекомендовано щеплюватися від COVID-19 іншою вакциною за її наявності.

При цьому до тимчасових протипоказань відносять:

Раніше pr.ua повідомляв, що Донецька область найближчим часом може залишити "червону" зону епіднебезпеки та перейти до "помаранчевої". У регіоні намітилася тенденція до зниження захворюваності на COVID-19 та завантаженості ліжок.