Україна продовжила контракт з Pfizer ще на два роки - Ляшко

Парламент.ua

Міністерство охорони здоров’я продовжило контракт ізфармацевтичною компанією Pfizer на постачання вакцини від коронавірусу.


Про це повідомив під час брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.Міністерство охорони здоров'я продовжило контракт з компанією Pfizer на поставку вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки з чіткими термінами постачання вакцин. Протягом цього часу Україна буде отримувати по 25 млн доз вакцин щорічно, - зазначив він.
За його словами, держава забезпечила вільний доступ до вакцин і дозволила обирати та комбінувати певні імунобіологічні препарати.


Відповідно до рекомендацій Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики ми дозволили поєднувати: мРНК-вакцини – тобто перше щеплення Moderna, друге – Pfizer або навпаки. Якщо перша доза AstraZeneca, то для другої можна використати вже мРНК-вакцину, тобто Moderna або Pfizer. Змішування інших типів вакцин зараз не передбачено. Тобто після Coronavac вколоти Moderna або Pfizer поки не рекомендується, - додав Ляшко.
Нагадаємо, що 8 листопада Україна отримала нову партію вакцини від COVID-19 виробника Pfizer.

[readalso id='9115,196359']