На Івано-Франківщині з COVID-19 впродовж листопада померли на 83 людини більше, ніж у жовтні

Версії.if.ua

Впродовж листопада на Івано-Франківщині з COVID-19 померли на 83 людини більше, ніж минулого. Про це кореспондентці Суспільного розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко. За його словами, ситуація з госпіталізацією хворих поступово стабілізується.

“Від коронавірусної хвороби загалом у нашій області померли 2 768 хворих. Упродовж жовтня – 244 хворі, упродовж листопада — 327. Це дуже насторожує. Коронавірусна хвороба з мутованим вірусом “Дельта” дуже сильно впливає на організм людини. У важкій ситуації пацієнти дуже швидко помирають”, — сказав Ігор Дмитренко, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Пацієнтка Галицької лікарні Оксана Базів розповіла, що вже 12 день лікується від COVID-19. За її словами, у медзаклад жінка потрапила у важкому стані та потребувала кисню.

“Воно не проявляється одразу. Тиждень “морозить”, “мороз” страшенний, людина не може зігрітися. Коли сімейна лікарка обстежувала, то нічого не прослуховувала, легені здавалися чистими. Лише тоді, коли я зробила рентген, то все показало, — розповідає жінка. — З кожним днем все важче було дихати. Велася розмова й про те, що справді мені цього кисню замало, хотіли мене переводити у реанімацію”. Суспільне Карпати Пацієнт Галицької лікарні Ярослав Дідик каже, що у медзаклад потрапив тиждень тому. До медиків вирішив звернутися після того, як у нього вдома погіршилося самопочуття.

“Звернувся до сімейного лікаря, він виписав мені таблетки. Був вдома днів чотири, але відчув, що гірше стало, і потрапив сюди. Температури вже немає, йду на покращення”, — розповідає хворий.

У Галицькій лікарні для прийому хворих з COVID-19 та підозрою на недугу перепрофілювали терапевтичне та неврологічне відділення. Зараз тут медики лікують 66 пацієнтів. 95% із них мають пневмонію, каже завідувач терапевтичного відділення Володимир Манюх. За його словами, серед хворих з COVID-19, які потрапляють у лікарню, вакциновані 1%-2%.

“Перебіг хвороби у вакцинованих є все ж таки легшим. Легкий, може трохи до середньої важкості. Вони швидше одужують, ніж нещеплені. Ставлення невакцинованих пацієнтів до імунізації зараз змінилося. Побувши у нас у відділенні, перехворівши на COVID-19, а ще, якщо середньою або важкою формою, вони кажуть, що будуть вакцинуватися і рекомендуватимуть іншим невакцинованим людям робити щеплення”, — розповів Володимир Манюх. Суспільне Карпати

Серед хворих з COVID-19, які потрапляють у лікарню, вакциновані один-два відсотки За словами директора Галицької центральної районної лікарні Володимира Крупи, зараз у реанімації перебувають троє пацієнтів з COVID-19. Загалом у медзакладі є 80 ліжок для прийому хворих на COVID-19 та підозрою на хворобу.

“Якщо порівняти з 2020 роком, то ситуація є стабільною. Немає масового поступлення хворих. Тобто у нас співвідношення тих, які потрапляють на лікування у стаціонар, і тих, які виписуються, йде 1:1. У нас браку ліжок, медикаментів і кисню на цей момент немає. Усе зараз працює у штатному розміреному режимі”, — говорить Володимир Крупа. Суспільне Карпати

У медзакладі є 80 ліжок для прийому хворих на COVID-19 та підозрою на хворобу За словами заступниці голови облдержадміністрації Людмили Сірко, станом на 23 листопада у лікарнях області зайняті майже 70% ліжок для пацієнтів з COVID-19. У медзакладах медики планують розгорнути ще 249 ліжок для людей з коронавірусною хворобою. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!